MEGALÁZOTTAK ÉS MEGSZOMORÍTOTTAK

MEGALÁZOTTAK ÉS MEGSZOMORÍTOTTAK

A Megalázottak és megszomorítottak Dosztojevszkij első hosszabb lélegzetű regénye, de már itt feltűnik az írót a későbbiekben is oly mélyen foglalkoztató bűn fogalma - mint az emberi lélek örök tragédiája.

A lírai ihletésű történetet egy író, Ivan Petrovics beszéli el, aki odaadással próbálja egyengetni szerelme, Natalja sorsát, boldogságát, azok után is, hogy kiderül, a lány már mást szeret. Natalja választottja egy herceg, Aljosa, akiért a lány elhagyja a családját, és akinek apja, a sötét múltú Valkovszkij herceg, koholt vádak alapján perli a lány apját. A fiatal herceg házassággal hitegeti Natalját, de az idő egyre csak telik, és az ígéretből nem lesz semmi, közben a herceg apja egy másik frigyet igyekszik tető alá hozni a fia számára egy grófnő mostohalányával... Vajon hová fut ki ez a történet, és hány szív törik össze közben?

Dosztojevszkij bámulatos érzékenységgel mutatja meg hősei minden lelki rezdülését és ezzel együtt egyéni történetüket, valamint a társadalmat, amelyben a megalázottak és megszomorítottak élnek.

A kötet adatai:

Kötés: kartonált

Megjelenés éve: 2025

Terjedelem: 368 oldal

Adatok

Árkötött könyv:
A hatályos jogszabályok alapján erre a könyvre a megjelenésétől számított 1 évig maximum 10% árengedmény adható.
ISBN:
9789632676944
Kiadó:
Lazi Kiadó
-11%
4 990 Ft4 490 Ft
Irány a webshop
    Irány a webshop

    Iratkozz fel azhírlevélre

    és értesülj elsőként újdonságainkról, akcióinkról!