„MARADJON EMLÉKÖZET?” A DÉLSZLÁV HÁBORÚ TÁRSADALMI EMLÉKEZETE A KOPÁCSI MAGYAR EMLÉKEZETKÖZÖSSÉGBEN

„MARADJON EMLÉKÖZET?” A DÉLSZLÁV HÁBORÚ TÁRSADALMI EMLÉKEZETE A KOPÁCSI MAGYAR EMLÉKEZETKÖZÖSSÉGBEN

Baumann Tímea „Maradjon emléközet? A délszláv háború társadalmi emlékezete a kopácsi magyar emlékezetközösségben” című könyvének célja, hogy az emlékezetközösséget mint sajátos kultúrát, annak társadalmi gyakorlatait, illetve az emlékezetközösség sajátjának tekinthető társadalmi emlékezet alakulását vizsgálja és elemezze. A vizsgált társadalmi emlékezet az 1991 és 1995 zajlott, Jugoszlávia felbomlását kísérő úgynevezett délszláv háború horvátországi baranjai eseményei és azok (egyéni és társadalmi) következményei. A szerző kutatását a horvátországi Kopácson (Kopačevo) élő, magukat zömében magyar nemzetiségűnek valló emberek között végezte.

Baumann Tímea írásában az emlékezetközösséget mint „sajátos kultúrát” mutatja be, terepmunkán alapuló kvalitatív kutatási módszerekkel feltárva emlékezési és felejtési stratégiáit. Ezzel azt igyekszik bizonyítani, hogy létezik egy olyan lokális társadalmi emlékezet, amely az egyéni emlékezők elbeszélési és elhallgatási stratégiáit szabályozza.

Baumann Tímea kulturális antropológus és magyar mint idegen nyelv tanár. 2007-ben végzett a Pécsi Tudományegyetemen kommunikáció és magyar nyelv és irodalom szakon, majd 2014 novemberében a Pécsi Tudományegyetem Irodalomtudományi Doktori Iskolájának Kultúratudományi Doktori Programjában summa cum laude minősítéssel védte meg doktori disszertációját. Jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Nemzetközi Oktatási Központjának oktatója.

A kötet adatai:

Kötés: Kartonált

Megjelenés éve: 2016

Terjedelem: 286 oldal

Adatok

ISBN:
978-963-693-726-3
Kiadó:
Gondolat Kiadó
-15%
3 500 Ft2 975 Ft
Irány a webshop
    Irány a webshop

    Iratkozz fel azhírlevélre

    és értesülj elsőként újdonságainkról, akcióinkról!