Kína és a Távol-Kelet posztmodern ellensége: a terrorizmus

Kína és a Távol-Kelet posztmodern ellensége: a terrorizmus

A terrorizmus a 20. század végén és a 21. század elején nemcsak a végletekig átformálta az állami, közösségi és személyi biztonságról alkotott elképzeléseket, hanem gyakorlatilag az új típusú kihívások legjelentősebbikévé vált.

A könyvben vizsgált térség geopolitikai és stratégiai feszültségei tartósak, összetettek, és várhatóan növekszenek. Ennek egyik fő oka Kína felemelkedése és az erőviszonyok változása. Kína új külpolitikája közvetlenül befolyásolja Kelet-Ázsia békéjét, biztonságát, együttműködési és vetélkedési tendenciáit. A globálisan is egyre fontosabb térség geopolitikai, biztonsági és
gazdasági architektúrája a szakértők szerint jelentős fordulóponthoz érkezett. Amint azt a magyar rendészettudomány egyik meghatározó jelentőségű képviselője megállapította: "a terrorizmus a kétpólusú világ megszűnése óta az emberi kultúrák elleni legfenyegetőbb kihívás. Az atomháború réme óta nem volt hasonló nagyságú veszedelem".

A kötet elsődleges célja egy olyan összefoglaló kézikönyv megalkotása volt, amely széles körű felhasználhatósággal bír, így egyszerre próbál megfelelni a térségbe utazó turista vagy üzletember könnyed tájékozódó érdeklődésének, valamint a felsőoktatásban részt vevő hallgatók szakmai kutatásai elősegítésének.

Adatok

Kiadó:
Kairosz Kiadó
Oldalszám:
144
Kiadás éve:
2021
Kötésmód:
kemény kötés
ISBN:
9789635140817
Nyelv:
magyar
Várható szállítási idő:
2-4 munkanap
Szerző:
Kasznár Attila
Borító ár:
3700
-23%
3 700 Ft2 868 Ft
Irány a webshop
    Irány a webshop

    Iratkozz fel azhírlevélre

    és értesülj elsőként újdonságainkról, akcióinkról!