Kertész Imre és a sors - Mit adtak a magyar zsidó-géniuszok kultúránknak?

Kertész Imre és a sors - Mit adtak a magyar zsidó-géniuszok kultúránknak?

A szerzők azt vizsgálják, hogyan lesz az iskolába járást rühellő és nagyon rossz bizonyítványú diákból, majd az évekig vidám színdarabok írásából élő fiatalemberből valamiféle megvilágosodás után az Auschwitz-jelenség megörökítője, aki megszállottan, tizenhárom év alatt alkotta meg a Sorstalanságot.
2002-ben Kertész Imrét irodalmi Nobel-díjjal tűntették ki, így lett - Szent-Györgyi Albert és Hevesy György után - a harmadik, aki magyar állampolgárként vehette át ezt a legrangosabb nemzetközi elismerést.
Kertész Imrét 14 és fél éves korában Auswitzba, majd Buchenwaldba hurcolták. Bár túlélte az ottani borzalmakat, egy idő után úgy érezte, mementót kell állítania a szörnyűségnek. Különösen azért, mert az emberiség nem tanul a múltjából és az ordas eszmék újraélednek, többek között Magyarországon is.
A könyv második felében Czeizel Endre összefoglalja korábbi kutatásait, mely szerint a matematikusok, tudósok, muzsikusok és képzőművészek között sokkal nagyobb a zsidó származású géniuszok száma, mint a népességen belül arányuk alapján várható lenne. Írásában ennek keresi szociokulturális okait.

Adatok

Kiadó:
Galenus Kiadó
Oldalszám:
144
Kiadás éve:
2014
Kötésmód:
kemény kötés
ISBN:
9789637157394
Nyelv:
magyar
Várható szállítási idő:
2-4 munkanap
Szerző:
Bárdossy Péter - Dr. Czeizel Endre
Borító ár:
3450
-23%
3 450 Ft2 674 Ft
Irány a webshop
    Irány a webshop

    Iratkozz fel azhírlevélre

    és értesülj elsőként újdonságainkról, akcióinkról!