JOGI ISMERETEK ALKALMAZÁSA (2018)

JOGI ISMERETEK ALKALMAZÁSA (2018)

Kiadványunk a 2018. január 1-i állapotot tükrözi, feldolgozva az ettől a naptól hatályba lépett új törvényeket is. Ezen új könyv válogatva és erősen sűrítve nyújt eligazodást a joghallgatók, a különböző gazdasági alapképzések részeként jogi ismereteket elsajátító hallgatók, a jogi háttérismereteik rendszeres frissítését igénylő gyakorló könyvelők, adótanácsadók, okleveles adószakértők és könyvvizsgálók, valamint a jogi környezet napi változásának következményeit a bőrükön érző vállalkozások felelős vezetői és munkatársai számára.

Napjainkban jelentős társadalmi érdeklődés tapasztalható a magyar jogrendszer és a jogi hivatások iránt. Ezt a tendenciát nem csak a jogi fakultásokra való sokszoros túljelentkezés, hanem a jogi ismereteknek a közép- és felsőfokú szakmai képzésekhez való felértékelődése is fémjelzi. Ez a tankönyv nem csak az adótanácsadó-, okleveles adószakértő-képzés követelményeihez igazodik, hanem az érdeklődő olvasó alkalmas bevezetőjeként szolgálhat a magyar jogrendszer főbb jogágazataiba.

A „Jogi Alapvetés” tisztázza a jog fogalmát, majd a jogrendszer mibenlétét, és bemutatja az alapjogi, jogforrási rendszert. A tankönyv második fejezete bemutatja Magyarország államszervezetét, különös tekintettel a jogalkotó szervekre, ehhez kapcsolódóan a harmadik fejezet rövid betekintést nyújt az uniós jogba.

A negyedik fejezet a dologi jogot öleli fel, az ötödik fejezet „A személyek joga” címet viseli, rávilágítva a jogképesség mibenlétére, keletkezésére és megszűnésére. Ebben a fejezetben a szerzők teljes körűen áttekintik az egyes társas vállalkozási formákat, így a jogi személyek gazdasági társaságok, az egyéb gazdálkodó szervezeteket, a cégjog alapitnézményeivel együtt, kitérve a gazdálkodó szervezetek megszűnésére is.

Kötelmi jogi kérdésekkel a szakkönyv hatodik fejezete foglalkozik, bemutatva a fontosabb szerződéstípusok szabályait a kártérítési szabályokkal egyetemben.

A soron következő fejezetekben a szerzők a vállalkozások számára ma már elengedhetetlen közjogi jellegű háttérjogszabályokat mutatják be. A vállalkozások számára jó fogódzók találhatók a közrendi keretszabályokról szóló fejezetben, amelyben a szerzők a vállalkozásokat érintő versenyjog, közbeszerzés, pénzmosás, a fogyasztóvédelem, a reklámozás, a kereskedelem, a szellemi tulajdon, korrupció és a csődeljárás, felszámolás területéről válogatták össze az elengedhetetlen információkat.

Hasonlóan jól hasznosítható ismereteket foglalnak össze a munkajogi, a büntetőjogot és a szabálysértési jogot bemutató fejezetek.

Húsbavágó jogterületet feldolgozva a vállalkozások gyakori problémáját jelentő bírósági végrehajtás jogi alapjait mutatja be a kötet tizennegyedik fejezete.

A „Jogi ismeretek alkalmazása” című mű olyan igényes szakmai színvonalú, jól tanulható, komplex tananyagot nyújtó alkotás, amely a jogalkotás és a jogirodalom legújabb eredményeire reflektál. A könyv újszerűségét mutatja, hogy elsőként dolgozza fel a 2018. január 1-jén hatályba lépett új törvényeket, mint az általános közigazgatási rendtartásról szóló törvényt, a közigazgatási perre vonatkozó új szabályokat, az új polgári perrendtartást és a kereskedelmi választott bíráskodás szabályait.

A megváltoztatott közjogi struktúra kialakítása érdekében megjelent új jogszabályok erőltetett menetben sok hónapos alkotmányozói és jogalkotói munkát kívántak meg az Országgyűléstől, most pedig ugyanilyen erőltetett menetben kell a jogszabályokkal dolgozó vállalkozásoknak, jogászoknak az egyik hónapról a másikra elavulttá vált ismereteiket hatályosítani, a szabályozói környezetet újratanulni. Nem kis elvárás ez a magánszemélyekkel és a vállalkozásokkal szemben. A jelen kiadvánnyal ehhez a munkához kívánnak fogódzót nyújtani.

A kötet adatai:

Formátum: B/5

Kötés: puhatáblás

Megjelenés éve: 2018

Terjedelem: 488 oldal

A tartalomból:

1. Jogi alapvetés

2. Államtani ismeretek

3. Az Európai Unió joga

4. Dologi jog

5. A személyek joga

6. A kötelmi jog

7. Munkajogi kapcsolatok

8. A gazdálkodó szervezetek közrendi szabályai

9. A gazdálkodó szervezetek és az államháztartás kapcsolata

10. Szellemi alkotások joga

11. Pénzügyi reorganizáció

12. Az általános közigazgatási rendtartás

13. Közigazgatási perrendtartás

14. Bírósági végrehajtás

15. Büntetőjogi alapvetések

16. Bevezetés a szabálysértési jogba

17. A kereskedelmi választottbíráskodás

18. A polgári perrendtartás főbb pontjai

Adatok

ISBN:
9786155249655
Kiadó:
Penta Unió
-25%
7 620 Ft5 715 Ft
Irány a webshop
    Irány a webshop

    Iratkozz fel azhírlevélre

    és értesülj elsőként újdonságainkról, akcióinkról!