A MAGYARSÁG ŐSTÖRTÉNETE ÉS MŰVELTSÉGE A HONFOGLALÁSIG

A MAGYARSÁG ŐSTÖRTÉNETE ÉS MŰVELTSÉGE A HONFOGLALÁSIG

A "Historia Incognita" című sorozatunkban a magyar polgári történetírás legjelesebb - új kiadásban nem hozzáférhető - munkáit kívánjuk ismételt megjelentetéssel a szélesebb közönség számára megismerhetővé tenni. Azokat az írásokat, amelyeket a második világháború után nem az adott tudományterület változásának önmozgása, hanem a direkt politikai akarat iktatott ki a tudományos közgondolkodásból, az egyetemi tananyagokból és az érdeklődő nagyközönség látóköréből.

Gróf Zichy István 1934 és 1944 között az Magyar Történeti Múzeum főigazgatója volt - s egyben a magyar őstörténeti kutatás egyik legjelesebb művelője. Munkásságában már korán szintézisre törekedett a finnugor és a türk származás látszólag kibékíthetetlen alternatívája feloldásával.

A tisztán szavak tanúságára alapított művelődéstörténeti következtetések csak nagy óvatossággal használhatók fel, mert a legszigorúbb nyelvészeti kritikával megállapított szóhasonlításoknál is figyelemmel kell lennünk arra, hogy a szavak által jelölt fogalmak értéke lényegesen változhatik anélkül, hogy a szó tulajdonképpeni jelentésváltozáson ment volna át.

Igen indokolt a bizalmatlanság az olyan negatív következtetésekkel szemben, melyeket egyes szavak hiányából vonunk le.

A kötet adatai:

Kötés: puhatáblás

Megjelenés éve: 2016

Terjedelem: 184 oldal

Adatok

ISBN:
9786155601118
Kiadó:
Attraktor Kiadó
-10%
3 200 Ft2 880 Ft
Irány a webshop
    Irány a webshop

    Iratkozz fel azhírlevélre

    és értesülj elsőként újdonságainkról, akcióinkról!