Farkasverem

Farkasverem

A "farkasverem" kifejezés a magyar nyelvben - ha emberrel kapcsolatban használják - az álnokul, kifejezetten gonosz szándékkal előkészített csapdát jelenti. A kommunizmus pedig egy ilyen farkasverem lett Közép- és Kelet-Európa népei számára. Befedték, alaposan eltakarták, álcázták, hogy ne látszódjanak a bele állított hegyes nyársak, illetve az az iszonyú mélység, amelyből egy-egy sötét pillanatban úgy tűnt, hogy nincs szabadulás.
Amikor 2014-ben létrejött a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, a törvényalkotó többek között azzal bízta meg, hogy végezze el "a kommunista diktatúra hatalmi működésének, a hatalmat birtokló személyek és szervezetek szerepének feltárását". Ennek a feladatnak nemcsak az egyes iratok levéltárakba juttatásával, az egykori hatalombirtokosok felkutatásával, konferenciák szervezésével és könyvek kiadásával kíván eleget tenni a Bizottság. Ezért 2016-ban a Bizottság támogatásával, Belénessy Csaba szerkesztésében elindult a "Farkasverem", a Karc FM történelemórája. A műsor történész társszerkesztője Máthé Áron, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnökhelyettese.
A "Farkasverem" rádióműsor csaknem 160 adáson van túl. Hétről hétre olyan témákat mutatnak be, amelyek a XX. század történetének kevéssé ismert, sötét arcáról szólnak. A kötet ezekből a történetekből közöl válogatást: összesen 21, 2016 és 2019 között elhangzott beszélgetés leiratának szerkesztett változatát, képekkel illusztrálva.

Adatok

Kiadó:
Nemzeti Emlékezet Bizottsága
Oldalszám:
335
Megjelenés:
2020
Kötésmód:
kemény kötés
ISBN:
9786150071121
Nyelv:
magyar
Várható szállítási idő:
2-4 munkanap
Szerző:
Belénessy Csaba - Máthé Áron
Alcím:
Történelemórák a Karc FM-en
Borító ár:
3980
-28%
3 980 Ft2 905 Ft
Irány a webshop
    Irány a webshop

    Iratkozz fel azhírlevélre

    és értesülj elsőként újdonságainkról, akcióinkról!